USB C - USB kábelek
A szimpla USB – Type C kábeleket mindannyian felismerjük. Az egyik végén USB-A csatlakozóval, a másik végén pedig egy USB C csatlakozóval, másnéven Type C-vel ellátott kábel. A megfelelő kábel kiválasztásához többre van szükség, minthogy csatlakoztassa a telefonhoz és a töltőhöz. Valójában rengeteg olyan kábelt találunk, amelyek majdnem ugyanúgy néznek ki, de előfordulhat, hogy nem úgy működnek, ahogy szeretnénk. Számos méret, töltési sebesség és lehetőség van, amelyekkel tisztában kell lenni. A kategóriában számos gyártó többféle USB-A - USB C kábeleit megtalálja. Kábeleink mindegyike töltő- és adatkábel egyben.
A kábel kiváló minőségű anyagokból készült, végeit nikkelréteg borítja.
480 mbit/s adatátvitel, 2A töltés
480 Mbps adatátvitel, Quick Charge 3.0 töltés
A telefon – és más eszközgyártók folyamatosan új módszereket találnak arra, hogy a töltést a lehető leggyorsabbá és hatékonyabbá tegyék.
A legtöbb USB-Type C kábelt általánoságban a telefonunk, tabletünk töltésére használjuk. Ahhoz, hogy megtaláljuk az eszközünkhöz megfelelő USB A-Type C töltőt, többet kell tudnunk, mint az eszköz és a töltő USB-portjainak típusát. Nem minden kábel egyforma, és bizonyos részletekre figyelnünk kell. Az adatátviteli sebesség, és a töltési gyorsaságról általánosságban elmondható, hogy 3 méter után már romlik az USB-A - USB C kábeleknél, így ez a leghosszabb méret, amivel biztonságosan számolhatunk. Ha esetlegesen hosszabb kábelre lenne szükségünk, akkor olyan kábelt válasszunk, ami jelerősítővel ellátott, így már akár 10 méteres hosszban is gondolkodhatunk.
Az USB C csatlakozó azonnal felismerhető, mert a régebbi USB-A-val ellentétben ovális alakú – egy téglalap, amelynek sarkai görbültek. Teljesen szimmetrikus, így nem lehet hibásan behelyezni. Ráadásul az USB C elég keskeny ahhoz, hogy gond nélkül elférjen a telefonokon. Ez azt jelenti, hogy szabványos csatlakozó lehet számítógépekhez és telefonokhoz, valamint más eszközökhöz, mint például játékkonzolokhoz.
Az USB-A USB C csatlakozók használhatók nem csak tápellátásra, hanem adatok, sőt videó és hang átvitelére is. Az újabb számítógépeken már USB C port is megtalálható, így a kábeleket akár használhatjuk külső háttértároló csatlakoztatásához is. Az USB-A - Type-C működési és töltési sebessége attól is függ, hogy mire csatlakoztatjuk, és hogy az adott eszköz milyen töltési vagy gyorstöltési formátumokat támogat.
Az egyes eszközök különböző típusú USB A-portokkal rendelkeznek.
Ezekből a legrégebbi használatban lévő USB-A verzió a 2.0. Könnyen felismerhető, az USB-A csatlakozó szürke vagy fehér színéről, mivel e felett már sötét, vagy világoskék színnel jelzik a gyorsabb USB-A csatlakozókat. Az újabb verziókat 4 típusra osztják: USB 3.1, USB 3.2, Thunderbolt 4 és USB 4.0 (Az utóbbi 2 csak Type C csatlakozóval elérhető). Ha tanácstalanok vagyunk, az eszközünk és a hozzá megfelelő kábel típusát megnézhetjük az eszköz kézikönyvében.
Amennyiben adatátvitelre szeretnénk használni a kábelünket, alapértelmezés szerint az USB 3.1 porthoz csatlakoztatott USB C kábel másodpercenként 10 gigabájt adatátvitelre képes. Egy 3.2-es porthoz csatlakoztatva 20 gigabájtot kapunk másodpercenként. Ezzel szemben például a Type C csatlakozós Thunderbolt 3 portok már lehetővé teszik az USB C kábelek számára, hogy másodpercenként 40 gigabájtot szállítsanak. Ez sokkal gyorsabb, mint bármely más típusú USB-csatlakozó így amennyiben lehetőségünk van rá, és eszközünk is kompatibilis, válasszunk Thunderbolt típusú USB C kábeleket.
A kategóriában lévő Type C kábelek mindegyikénél feltüntettük az adatátviteli és töltési sebességet, ezzel megkönnyítve a választást.